Halı Yıkama

Halı Yıkama

Halılar, günlük yaşantımızda ve evlerimizde kullandığımız, vazgeçilmez eşyalarımızdandır. Ancak bu vazgeçemediğimiz eşyalarda, mayt ya da akar adı verilen ve ancak mikroskop ile görülebilen, 01 ile 05 mm çapında küçük canlılar bulunur. Bu canlılar 20-30 derece sıcaklıkta yaşarlar ve insanlardan dökülen deri, kıl, kepek ve diğer organik maddeler ile beslenirler. Bir ev ne kadar temiz olursa olsun bu canlılar her evin halılarında, yastıklarında ve yorganlarında yaşama fırsatı bulurlar. Halı yıkama işlemi; doğru ve uygun hijyenik şartlarda yapılmazsa, bu canlıların yok olmaları için herhangi bir işe yaramaz.

 

Halıların üzerinde 10 gramdan fazla mayt bulunması durumunda, astım şikâyeti olan kişiler bu durumdan ciddi şekilde etkilenebilirler. Siz de bu tip canlıların halılarınızın üzerinde yaşamasını istemiyorsanız, onların yaşam koşullarını ortadan kaldırmalısınız. Bu canlıların 60 derece ısının üzerinde yaşama şansları yoktur. Ancak halınızı kendiniz silerek temizlemek isterseniz, elleriniz bu ısıya dayanamayacağı için yeterli hijyeni de sağlayamazsınız. Bu sebeple Bursa halı yıkama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Böylece profesyonel bir halı yıkama hizmeti almış ve halınızdaki tüm mikroplardan kurtulmuş olursunuz.

 

Bursa halı yıkama, halı yıkama sırasında tüm antibakteriyal özellikleri sağlayan kimyasal temizleyicileri kullanır. Böylece halınızdaki bakteri, akar ve alerjiye sebep olan mikropların tümü %100’e kadar temizlenir ve yok olur.

 

Günümüzde halı yıkama konusunda hizmet veren, irili ufaklı birçok işletme bulunmaktadır. Ancak özellikle amatör bir şekilde otopark alanlarında, basınçlı su ya da hortumla yapılan yıkamalar, sizin için yeterli hijyeni sağlayamaz. Aslına bakılırsa, bu hizmetlerin evde yapılan halı temizliğinden bir farkı bulunmamaktadır. Bu yüzden profesyonel halı yıkama ekipmanları ile Profi Bursa halı yıkama hizmetlerini tercih etmenizde yarar vardır.

 

Halı yıkama fiyatları , halının türüne ve metrekaresine göre farklılık göstermektedir. Bazı halı türlerinin yıkanması daha zor ve zahmetlidir. Ayrıca kullanılması gereken temizlik ürünleri de farklılık göstermektedir. Örneğin, İran halısı ve ipek halılar yıkama işlemi açısından oldukça zor halılardır. Bu halıların diğer halılar gibi yıkanmaması ve hassas işlemlerin uygulanması gerekir. Siz de halılarınızın daha hijyenik olmasını sağlamak ve kaliteli bir hizmet almak isterseniz, Profi Koltuk Yıkama ile irtibata geçerek, halı yıkama fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.